Postavljanje ekoloških upozorenja u školi

Autor: Kristina Varžić, 26. 4. 2022.

Skupina učenika iz 5.c razreda naše škole koja sudjeluje u međunarodnom ekološkom projektu EcoCentric!, u mjesecu travnju je realizirala najvažniju projektnu aktivnost pod nazivom What can I do?. Učenici su promišljali o konkretnim aktivnostima kojima oni, kao djeca, mogu doprinijeti  razvoju ekološke svijesti u našoj školi. Odlučili smo se za izradu i postavljanje upozorenja o potrebi gašenja svjetla i racionalnoj potrošnji vode i ubrusa za brisanje ruku. Učenici osmih razreda su izradili simbole od kojih su učenici iz projekta odabrali njima najljepše. Osmislili smo tekstove upozorenja koje smo preveli na engleski i njemački jezik, plastificirali ih i postavili u prostore školskih WC-a.  Izradili smo prezentaciju o našoj inicijativi koja je svim učenicima prikazana na satovima razrednika uoči Dana planeta Zemlje. Naša knjižnica se pridružila i projektu Zelena knjižnica unutar kojeg smo dobili pristup kratkim ekološkim filmovima s Okolišnog festivala te je učenicima ponuđeno i gledanja spomenutih filmova. Preostaje nam još jedino da se svi zajedno potrudimo poštivati postavljena upozorenja jer svaka promjena kreće od najmanjeg koraka pojedinaca!

Autori odabranih simbola jesu Mihael Šeb, 8.b, Maja Peroš, 8.b i Marko Loborec, 8.a

Ostale fotografije možete vidjeti u nastavku.

Kristina Varžić, knjižničarka