Književni susret s putopiscem Hrvojem Ivančićem

Autor: Neven Gradečak, 3. 11. 2015.

Prošli tjedan završili smo sa vrlo neobičnim književnim susretom. U Galeriji Žitnica ugostili smo pisca, novinara i putopisca Hrvoja Ivančića. On nam je predstavio svoje dvije knjige, Dunavski blues i Samsara – Put na istok. Autor je pričao o svojim putovanjima, iskustvima, životnim stavovima i planovima za budućnost. Susret je bio vrlo poticajan i informativan. Organiziran je u suradnji Općinske i Školske knjižnice povodom Mjeseca hrvatske knjige. Školske novinarke su intervjuirale našeg gosta, a njihov razgovor ćete uskoro moći pročitati u nastavku.

Kristina Varžić, školska knjižničarka

Autorice intervjua - Nina Vukić i Patricija Jurina.

1. Treba li u školu uvesti više terenske nastave?

Svakako. Mislim da bi se nastava biologije i povijesti, ali i još nekih predmeta, mogla odvijati u prirodi, izvan učionice.

2. Kako se Vaši najbliži nose s vašim čestim putovanjima i izbivanjima?

Njima nije svejedno kada odlazim na putovanja, ali im je ujedno i drago što istražujem svijet. Mojoj majci je uvijek najteže.

3. Kada biste imali dijete, biste li mu savjezovali da ide Vašim stopama?

Vjerojatno bih ga savjetovao da istraži svijet, na kao roditelju mi ne bi bilo svejedno da ode na daleko putovanje.