DANI KRUHA

Autor: Neven Gradečak, 27. 10. 2016.

Blago danu koji počne mirisima kruha!
Ništa tako ne miriše, što god da se skuha.
Pekare nas tako mame od ranoga jutra.
Oduvijek je tako bilo, a bit će i sutra!

I ove smo godine svečano proslavili Dane kruha, održavši 19. listopada 2016. priredbu u B smjeni.

Opet je  po hodnicima i u učionicama naše škole  zamirisao  neodoljivi miris svježeg  ispečenog kruha. Kruh nas prati svakodnevno. Prošećemo li ulicama  mjesta, vidjet ćemo male pekarnice koje prodaju raznovrsne pekarske proizvode. Tko može odoljeti mirisu svježeg kruha, ukusnom slancu ili perecu, toploj kifli, slatkoj krafni, hrskavom lisnatom tijestu... Mljac!

Mislim da nema čovjeka koji ne voli kruh! Kruh je život, daje nam snagu i zato ga trebamo sa zahvalnošću primati, prinositi svojim ustima i dijeliti s onima koji ga nažalost nemaju dovoljno.

Na Dan kruha  učenici su  donijeli kruha i kolača, svih različitih pekarskih proizvoda, velikog truda ljudskih ruku i marljivog truda njihovih obitelji.   Na stolu se pronašlo i mnogo različitih plodova zemlje  sve do starih oruđa koje su nekada koristili djedovi i bake u obradi kukuruza. Prvo je bila priredba  svih učenika razredne nastave, od pjesme i plesa pa do svakojakih recitacija.

Na kraju  je hrana bila posvećena od našeg župnika i onda je slijedio sam završetak i cilj ovog projekta – zajedničko blagovanje i dijeljenje.

« Ožujak 2024 »