180. godišnjica školstva

Autor: Neven Gradečak, 18. 4. 2018.

U petak 13.4.2018. proslavili smo 180. godišnjicu školstva u Svetom Križu Začretju. U uvodnom govoru ravnatelj škole Božidar Kučko pozdravio je brojne umirovljene učitelje, župana Krapinsko - zagorske županije Željka Kolara, načelnika Općine Marka Kosa, vlč. Zlatka Pavetića i Stjepana Sirovca, članove Školskog odbora i druge goste pozvane na svečanu proslavu.

Goste su dočekali učenici odjeveni u narodne nošnje te im poklonili prigodne poklone koje su izradili uz pomoć učiteljica Božene Belanović i Tatjane Price, a svečana priredba čiji su voditelji bili Lara Cvetko i Luka Petrečija, učenici osmog razreda, započela je himnom Republike Hrvatske koju je otpjevao školski zbor pod vodstvom učiteljice glazbene kulture Ivane Erjavac Šeremet. S poviješću školstva u Svetom Križu Začretju upoznali su nas učenici Lea Mraz i David Matešić koje je pripremala učiteljica povijesti Ksenija Mihelec. Goste su, osim školskog zbora, pjesmom uveseljavali i učenici 3.a razreda s učiteljicom Anom Kiseljak, školski tamburaši i članovi Brass kvinteta, iz Osnovne glazbene škole iz Zaboka, koji čine učenici Kristina Tuškan, Ivan Gregurić, Vid Jadek, Matija Tuškan i Leon Ivančić pod vodstvom mentora Marka Bobičanca. Također, tijekom priredbe pjesme su interpretirali naši učenici, inače sudionici Večeri zavičajne poezije koje vodi pedagoginja Nevenka Sinković. Poučnom i zabavnom predstavom, koju je osmislila učiteljica hrvatskog jezika Monika Šalec, oduševili su nas članovi dramske skupine škole, a oduševila nas je i učenica Lana Turčec izvedbom pjesme Oko jene hiže.

Na kraju priredbe obratio nam se župan te ravnatelju uručio Zahvalnicu koju je Osnovnoj školi Sveti Križ Začretje dodijelio za predani rad u obrazovanju, kao jamstvo napretka i uspjeha društva u cjelini. Okupljene je pozdravio i načelnik Općine koji je ravnatelju simbolično uručio ključeve ormarića koji su nas dočekali u školi po povratku s proljetnih praznika.

Medijsko – novinarska skupina

« Ožujak 2024 »