DND Sveti Križ Začretje ima najbolju priču!

Autor: Neven Gradečak, 20. 11. 2018.

“Neispričane priče... kojima nema kraja” DND-a Sveti Križ Začretje najbolja je bajka u Hrvatskoj!

Pobjednička priča kreativnog natječaja održanog u sklopu projekta “Neka odrastanje bude dječja igra”, kojeg tvrtka Beiersdorf Hrvatska provodi već petu godinu u suradnji sa Savezom društava 'Naša djeca' Hrvatske je priča “Neispričane priče... kojima nema kraja” Društva 'Naša djeca' Sveti Križ Začretje.  Na natječaj se prijavilo 21 DND iz cijele Hrvatske, a cilj projekta je promoviranje čitanje priča i bajki   te poticanje mašte i stvaralaštva kod  djeca .

Društvo “Naša djeca” Sveti Križ Začretje u projektu Bajkaonica sudjeluje petu godinu. U bajkaonicama su djeca, ove godine, inspirirana pričom  o ružnom pačetu,  stvarali svoju priču  koja se natjecala za najbolju. U  Konkurenciji  je bila 21 priča iz DND-ova cijele Hrvatske . Desetak dana  trajalo je glasanje za  priče,  a naša priča dobila je dovoljno glasova I ušla u pet najboljih. Žiri poznatih stručnjaka   odlučivao je  koja priča je najbolja.   Svi članovi su  jednoglasno odlučili da je priča naših četvrtaša najbolja priča ovogodišnje Bajkaonice. Voditeljice naših bajkaonica bile su Ivana Junković, Lorena Belina i Paula Krznar.

Priča je dobila novu dimenziju, video-spotove s poznatim umjetnicima i ambasadorima projekta: Zijah Sokolović, Doris Pinčić Rogoznica, Ida Prester, Luka Bulić i Mirna Medaković.  Uživo se izvodila  u školama  Zagreba, Čakovca, Petrinje, Kutine i Ravne Gore.

Kako zvuči priča u interpretaciji poznatih umjetnika možete čuti na linku https://www.youtube.com/watch?v=Q9DnTsHnDrs (Pobjednička priča bajkaonice za 5).

Nevenka Sinković, školska pedagoginja

« Ožujak 2024 »