eTwinning projekt Colours of year in STEAM

Autor: Dario Šimag, 18. 5. 2022.

U sklopu međunarodnog eTwinning projekta Colours of year in STEAM pod vodstvom Silvije Bartulović uspješno smo odradili sve proljetne i ljetne aktivnosti. Naime, zbog pomicanja prijave za National Quality Label na 31.5. bili smo primorani odraditi i "summer activities" pri čemu, naše učenice, sudionice projekta, nisu dvojile ni sekunde te su prionule poslu i dale sve od sebe da uspijemo završiti projekt! Održali smo i online chat meeting gdje su učenici iz Hrvatske, Grčke, Litve, Turske i Rumunjske razgovarali o važnosti STEAM-a, a na zoom meetingu učenika i profesora smo dogovorili kako ćemo i što odraditi u završnim aktivnostima projekta. Tijekom ožujka i travnja smo se većinom bavili biljkama, opisima prvih proljetnica, slagali spring photobook, korelirali s matematikom pa radili simetriju listova u koordinatnom sustavu, te neizostavno, radile salate i ostala jela od biljaka koje su prve krenule sazrijevati.
U svibnju smo radili postere o važnosti Sunca, izrađivali osvježavajuće napitke, slagali "rainbow collage" od cvijeće, radili "razglednice" o mjestima koja se mogu posjetiti u našoj zemlji i mnogo drugih aktivnosti. Djelić slika možete pogledati u galeriji, a sve aktivnosti objedinjene su u Wakelet kolekcijama koje možete pogledati na poveznicama:

Projekt je bio poučan, naučili smo dosta novih stvari, vježbali smo engleski jezik, stekli smo nova prijatateljstva! Naše učenice: Marija Belanović (6.a), Anamarija Hanžek (7.b), Valentina Veček (7.b), Lorena Turk (7.b), Jelena Katarina Ferenčak (7.a), Ema Mraz (7.a), Ema Mihovilić (7.a), Tihana Vorih (8.a), Sara Jurman (8.a), Nina Jurina (7.c), Matea Valjavec (7.c) i Darija Kotarski (8.c) pokazale su ogromnu motiviranost te želju za nečim novim i drugačijim! Još jednom, bravo svima koji su sudjelovali i veselimo se nekim novim, nadolazećim projektima! 🥰🥳