Advent, čokolada, kazalište…

Autor: Neven Gradečak, 15. 12. 2022.

U petak, 9. prosinca, u popodnevnim satima, učenici sedmih razreda zaputili su se u Zagreb kako bi u Zagrebačkom gradskom kazalištu Komedija pogledali predstavu Grofica Marica. Riječ je o antologijskoj opereti nastaloj davne 1924. godine koja je postigla velik uspjeh na hrvatskoj i svjetskoj sceni. Grofica Marica je bogata i lijepa grofica koja je primorana organizirati lažne zaruke kako bi se riješila udvarača koji jure za njom zbog njezinog bogatstva. Iako njezin plan nailazi na mnoge prepreke, grofica na kraju pronalazi pravu ljubav koju je željno iščekivala.

Dolaskom u Zagreb, učenici su istražili svoja osjetila i zasladili nepce u Muzeju čokolade. Osim što su se upoznali s poviješću nastanka čokolade, njezinom namjenom u prošlim vremenima, procesom nastanka i prosječnom potrošnjom u različitim dijelovima svijeta, osobito im se svidjela mogućnost neograničenog degustiranja čokolade u kojoj su neizmjerno uživali.

Nakon muzeja, prošetali su Zagrebom te se divili ljepotama adventskog božićnog ugođaja i uređenja grada. Pritom su iskoristili svaku priliku kako bi na ekranima postavljenim na terasama zagrebačkih ulica provjerili kako se odvija utakmica.

Kasnije su se zaputili prema kazalištu i pogledali spomenutu predstavu. Učenike je oduševila raskoš kazališta, scene i kostima, muzikalnost predstave, a prepoznali su i neke glumce te ih povezali s njihovim ulogama u serijama i/ili filmovima.

U kasnim večernjim satima, puni dojmova, učenici se vraćaju kućama.

Martina Kos, učiteljica hrvatskog jezika

« Svibanj 2024 »