Terenska nastava 5.i 6. razreda

Autor: Neven Gradečak, 11. 5. 2012.

Naši petaši i šestaši su u petak (4.5.) bili na terenskoj nastavi u Zagrebu. Zajedno su odgledali predstavu Kraljević i prosjak, a za muzeje su se podijelili - petaši su posjetili Arheološki muzej, a šestaši Tehnički muzej. U nastavku pročitajte izvještaj učenice Lee Vrhovnik!

školska knjižničarka

U petak smo bili na terenskoj nastavi u Zagrebu. Ujutro tog dana smo svi jedva čekali polazak. Dočekali su nas autobusi na kat te smo krenuli prema Zagrebu.

Prvo odredište bio je Tehnički muzej. U njemu smo vidjeli planetarij, razne stare automobile i avione, mini podmornicu i druge zanimljive izloške, te smo ušli u rudnik gdje smo čuli zanimljive priče vodiča. Nakon muzeja otišli smo u McDonald`s gdje smo se okrijepili cheesburgerima, colom i ostalim ukusnim proizvodima. Vrhunac izleta bilo je kazalište i predstava "Kraljević i prosjak ". U toj predstavi radi se o dvojci dječaka, kraljeviću Edwardu i o prosjaku Tomu, koji su zamijenili odjeću, a time i uloge. Zbog toga su doživjeli mnogo različitih zgoda i nezgoda, a neke od njih su bile i opasne po život. Na kraju predstava je sretno završila slaveći iskrenost, odanost i poštenje (danas je to rijetko).

Puni lijepih dojmova autobusom smo se vratili kući. Jako mi se svidjelo te je prava šteta da ne možemo češće ići na terensku nastavu.

Lea Vrhovnik, 6. c.

Petaši su na terenskoj nastavi u Tagrebu posjetiliArheološki  muzej. Muzej posjeduje mnoge stvari još iz daleke prošlosti. Mogli smo vidjeti vojnu opremu Gala i Rimljana, stare grčke posude, kosti… Vrhunac posjeta muzeju, kojeg smo svi jedva čekali, bila je mumija Nesi-hensu. Pokraj mumije izloženi su laneni povoji u kojim je bila omotana. Te lanene povoje ljudi su prozvali „zagrebačkom lanenom knjigom“ te je to najduži pronađeni etruščanski zapis.

Meni se osobno muzej jako svidio te je cjelokupni izlet bio super, ali kao i većini najviše mi se svidjelo kad smo na kraju svega išli na zasluženi ručak u McDonald's.

Petra Mak 5.c

« Svibanj 2024 »