DJEČJI TJEDAN PREPUN AKTIVNOSTI U SVETOM KRIŽU ZAČRETJU

Autor: Dario Šimag, 9. 10. 2021.

Završio je  Dječji  tjedan kojem je bio cilj skrenuti  pozornost na potrebe i prava djece, kažu u Društvu “Naša djeca.” Sve isplanirane i provedene aktivnosti  oduševile  su djecu  vrtića, predškole, produženog boravka, razredne nastave i male  dječje vijećnike.    Balonima su  djeca u ponedjeljak okitila Trg  i “banerom” najavila  Dječji tjedan. Oslikavanje lica je oduševilo mnoge. Na zdravi voćni obrok odazvao se načelnik i došao u prostor produženog boravka . Tu su ga djeca informirala o potrebi obnove klupa u parku kod škole i želji da im pomogne urediti senzorni kutić u boravku. Druženju je nazočio i ravnatelj škole. Djeca su sama napravila  senzorne boce, vrećice i kadu s led lampicama. Načelnik Marko Kos je obećao kupiti još senzornih zanimljivosti  kako bi djeca boravka dobila prostor za igru i opuštanje. O važnosti  voća i povrća u prehrani učilo se cijeli tjedan, pripremalo zdrave obroke i voćno-povrtne delicije. U Godini čitanja  projektom  “Čarolija čitanja” motiviralo se djecu na čitanje. Stručne volonteke  DND-a pripremile su  11 “Čarolija čitanja”, a u pričama je uživalo dvijestotinjak djece . Na poligonu “Spretno –sretno” igralo  su i  skakutalo, a četvrtaši su igrajući se lišćem napravili prekrasne kišobrane od lišća. Svi učenici 2.-4.razreda naše škole  bili su i  na “Kiki” festival u Krapini i gledali najbolje međunarodne  filmove za djecu, a mala dječja načelnica Tihana Vorih je putem zooma-a nazočila   sastanku sa zamjenicom župana  na kojem se dogovarao Županijski  dječji  proračun.

Nevenka Sinković