Matea Valjavec osvojila treću nagradu u Svetom Ivanu Zelini

Autor: Dario Šimag, 1. 11. 2021.

U subotu 30. listopada u Svetom Ivanu Zelini održana je Smotra dječjega kajkavskog pjesništva, a naša učenica sedmoga razreda Matea Valjavec osvojila je treću nagradu stručnoga povjerenstva.

Na smotri sudjeluju osnovne škole iz svih kajkavskih regija (od graničnog područja kajkavštine i čakavštine u Gorskom kotaru preko središnje Hrvatske, Zagreba, Prigorja, Zagorja, Međimurja... sve do Podravine na istoku). Na natječaj ovogodišnje, 41. Smotre dječjega kajkavskog pjesništva Dragutin Domjanić - Sv. Ivan Zelina 2021. prijavljeno je bilo ukupno 320 radova iz 61 škole s cijeloga kajkavskog govornog područja. Za bogatstvo ovogodišnje Smotre bilo je zaslužno 290 učenica i učenika i 94 voditeljice.

Pristigle pjesme procjenjuje stručni ocjenjivački sud sastavljen od eminentnih jezikoslovaca i kajkavskih pjesnika. Članovi suda su: dr. sc. Ivo Kalinski, dr. sc. Božica Pažur i Štefica Kamenarić-Filipović, dr. med., a najbolje pjesme, njih sedamdesetak, objavljuju se u zbirci pjesama Smotre. Tako su se u samoj zbirci našle pjesme dvoje naših učenika, pjesma Mamek autorice Matee Valjavec i pjesma Poljoprivreda Domagoja Krznara dok je Mateina pjesma bila izabrana i za javnu izvedbu na završnom događanju Smotre zajedno s još 25 malih kajkavskih poetesa i poeta.

Čestitke našim pjesnicima Mateji i Domagoju na izvrsnim literarnim radovima!

Slike pogledajte u galeriji.

Monika Šalec Zrinski

dedek lupi i peč hajca-

kuhal bu rakiju.

Večer je opala.

Pospravilji su se na sušu.

Noč!

Domagoj Krznar