Književni susret s Nenom Lončar

Autor: Kristina Varžić, 17. 5. 2023.

Učenici četvrtih razreda su ove školske godine sudjelovali u projektu Bake i djedovi, volimo vas. Cilj projekta bio je poticanje učeničke empatije prema starijim članovima našeg društva, ali i razvoj čitalačkih vještina jer je projekt osmišljen na temelju knjige autorice Nene Lončar Usvojili smo baku i djeda. Učenici su još prošlo poolugodište pročitali knjigu, a onda su uslijedile brojne aktivnosti - izrada materijalnih i digitalnih umnih mapa, dramatizacija djela, terenska nastava putevima glavnog lika iz knjige, izrada plakata o školovanju njihovih baka i djedova, lektira iz vrećice. Projekt smo završili glavnim događanjem - ugošćivanjem autorice knjige! Nena Lončar nas je posjetila u utorak, 16. 5. i družila se s nama u našoj knjižnici. Bila je to prilika za izložbu svih učeničkih radova, ali i za postavljanje brojnih pitanja koja su se rojila u dječjim glavicama. Bilo je veselo i dinamično! Autorici su se osobito svidjeli dječji radovi, a posebno je pohvalila učeničku zainteresiranost i pripremljenost za susret. Uslijedilo je potpisivanje knjiga i emotivni rastanak do nekog sljedećeg susreta...

Prezentaciju projekta izrađenu za književni susret možete pogledati na ovoj poveznici: