Plavi svijet u OŠ Sveti Križ Začretje

Autor: Neven Gradečak, 29. 4. 2019.

Prvi puta u Hrvatskoj je u srijedu 24. 4. 2019.  u sportskoj dvorani  OŠ Sveti Križ Začretje promotivno gostovao PLAVI SVIJET, inovativni sustav Imagination Playground® blokova za igru, izumljenih i proizvedenih u SAD-u.

Nezaboravno iskustvo igre  u kvalitetnoj igri iznimno su važni za rast i razvoj djece. Zato djeci danas treba  nuditi okruženje u kojem  spontano uživaju igrajući se, pri čemu se potiče  intelektualni, društveni, emocionalni i  fizički  razvoj.

Plavi svijet je pokretno igralište i mjesto za nestrukturiranu dječju igru koja potiče znatiželju i logičko razmišljanje.  Svaku površinu za nekoliko minuta pretvara u:

• jedinstveno igralište za djecu

• mjesto na kojem se uči kroz igru

• okruženje za timski rad i suradnju djece

• prostor za kreativno izražavanje i maštu

• interaktivni poligon za eksperimentiranje tijekom igre

• teren za razvoj motoričkih vještina

U Svetom Križu Začretju je uživalo  150-ak djece  igrajući se u Plavom svijetu.  Djeca vrtića, predškole  te  učenici prvih i drugih razreda stvarala su svoje svjetove prepune  likova  iz mašte, dvoraca, neobičnih vozila. Oduševljena  djeca rješavala su znatiželjno  nove izazove, kreativno gradila, dogovarala se i igrajući se pokazala da mogu oduševiti  roditelje, ali  i sami sebe!

Nevenka Sinković, pedagoginja škole

« Svibanj 2021 »

Osnovna škola Sveti Križ Začretje / Školska 5, HR-49223 Sveti Križ Začretje / os-sveti-kriz-zacretje.skole.hr / ured@os-sveti-kriz-zacretje.skole.hr