Jadranko Bitenc zainteresirao učenike iznad svih očekivanja

Autor: Neven Gradečak, 29. 10. 2010.

28.10. se u prostorima Galerije Žitnica održao najavljeni književni susret s književnikom Jadrankom Bitencom.

Susret je organiziran u suradnji s nakladničkom kućom Alfa.  Šestaši  i članovi novinarske grupe su u pratnji učitelja došetali u  Žitnicu nakon prvog školskog sata. Učenike je za susret pripremila knjižničarka Kristina Varžić – upoznali su se s životom i djelom književnika te su pročitali njegove romane „Twist na bazenu“ i „Lana, godina mačke“. Svaki književni susret do sada je prošao u ugodnoj atmosferi, ali današnji je zaista bio nešto posebno – učenici su imali toliko pitanja da ih ni nisu svi mogli postaviti zbog vremenskog ograničenja. Književnik ih je zaista potaknuo potresnim prepričavanjem svojeg djetinjstva koje je takvo bilo zbog očeva alkoholizma(Twist na bazenu je autobiografski roman). Susret je bio izuzetno poučan, osobito za one učenike koji možda i sami kod kuće proživljavaju slične situacije. Književnik svojim primjerom želi učenicima poručiti da svatko, bez obzira u kakvoj je sredini i porodici odrastao, može uspjeti u životu.

Učenički dojmovi:

"Na književnom susretu je bilo jako zanimljivo. Pisac je opisao cijeli svoj život i teško djetinjstvo. Jako je simpatičan i spremno je odgovarao na sva naša pitanja. Imao je hrabrosti svoj život opisati u knjizi, a što neki ljudi ne bi imali. To me se najviše dojmilo!"

Petra Draganić, 8.c

"Književni susret je bio super! Pisac se šalio i odgovarao na sva naša pitanja, trudio se što bolje predstaviti svoj roman. Htjela bih prisustvovati na još takvih susreta."

Anita Lacko, 6.b

" Susret mi se sviđao. Bio je drugačiji od dosadašnjih jer je pisac bio simpatičan, otvore, duhovit, pričljiv...ovaj susret mi je bio najbolji od svih na kojima sam bila."

Natalija Habus, 7.c

Književni susret mi je bio jako dobar i zabavan, a književnik zanimljiv, simpatičan, čak i smiješan. Ovo je meni bio prvi književni susret na kojem sam sudjelovala i željela bih sudjelovati i na onima koji slijede zato što mislim da će svaki biti jednako dobar.

Paula Košutić, 5.b