Željka Horvat-Vukelja je ispunila sva dječja očekivanja

Autor: Neven Gradečak, 4. 11. 2010.

Našu školu je 29.10., u sklopu aktivnosti povodom Mjeseca knjige, posjetila i poznata i priznata dječja spisateljica Željka Horvat-Vukelja. Susret je organiziran u suradnji knjižnice i nakladničke kuće Školska knjiga. Ovim gostovanjem autorica nam je još jednom potvrdila svoj iznimni talent za rad s djecom. U prostorima knjižnice je održala radionicu i književni susret pod nazivom „Pričajmo priče“. Pomoću ovakvih događanja djeca na jednostavan način proširuju svoja znanja iz medijske kulture. Autorica im je pomoću najjednostavnijih rekvizita na interaktivan način približila neke svoje nove priče, a dječjem oduševljenju nikada nema kraja ukoliko i oni mogu sudjelovati u ovakvim aktivnostima. Učenici su se dodatno upoznali i s dječjim časopisom „Smib“ u kojem autorica redovito izdaje svoje poznate „Slikopriče“. Susretu su prisustvovali učenici drugog i trećeg razreda koji su se već prije upoznali s autoričinim djelima čitajući lektiru i dječje časopise. Posebno su se pripremili učenici trećeg razreda s učiteljicom Jadrankom Gucom koji su izradili plakat i izvrsno uprizorili autoričin igrokaz Reumatični kišobran. Osobito se istaknuo glavni glumac, naš i mali i veliki Vanja Galović, za kojeg je autorica primijetila da je on jedan od najboljih „kišobrana“ kojeg je ona do sada vidjela u cijeloj Hrvatskoj. Učenički trud i željno iščekivanje radionice su se isplatili jer su djeca zaista uživala u svakoj minuti te su na kraju od autorice dobili autograme i poklone. Ovakvim susretima se djecu potiče na čitanje i posjećivanje knjižnice te osvješćivanje važnosti uloge knjižnica u društvu.

Učenički dojmovi:

"29.10. je u našu knjižnicu došla gospođa Željka Horvat-Vukelja. Bilo mi je super. U knjižnici inače posuđujem knjige i gledam crtiće s drugom djecom. Knjižnica je velika i ima puno knjiga. Gospođa nas je potaknula da posuđujemo i njene knjige. Dobro smo se zabavili i bilo nam je jako lijepo. Gospođa je malo starija, ali je jako zanimljiva. bilo je jako veselo."

Katja Bošnjak, 2.a

"Književni susret je bio 29. 10.2010. godine. Susret je bio u knjižnici. Došla nam je Željka Horvat-Vukelja. Ppokazala nam je svoju knjigu Slikopriče. Igrali smo se i glumili. Književnica je glumila i škare! Razveselio sam se kad me književnica odabrala da glumim. Dobro smo glumili i bilo nam je lijepo."

Dino Ferenčak, 2.a