Ana i Željka na izvlačenju nagrada u Zagrebu

Autor: Neven Gradečak, 18. 11. 2010.

Na ovogodišnjem Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja su sudjelovali sedmaši koji su uključeni u dodatnu nastavu iz biologije jer je tema kviza bila "Čudesni svijet prirode". U Zagrebu su izvučeni Ana Piljek i Luka Piljek, ali kako Luka nije bio raspoložen za odlazak u Zagreb, njegovu ulogu je preuzela Željka Mihovilić. Evo i osvrta nagrađenih učenica:

Naše nagradno putovanje na Interliber

Iznenadile smo se kad smo saznale da je dio naše nagrade za sudjelovanje u Kvizu za poticanje čitanja i odlazak u Zagreb i posjet Interliberu! Ipak je to i jedan dan bez škole! Ovo iskustvo je bilo vrlo zabavno i zanimljivo.

Krenuli smo autom oko 9 sati s našom knjižničarkom Kristinom Varžić, knjižničarom Općinske knjižnice Franjom Kučkom i profesoricom Silvijom Črnjević. Tamo smo stigli oko 10 sati i krenuli u razgledavanje mora knjiga. Dobile smo slobodnih sat vremena koje smo iskoristile za šetnju po paviljonima i radoznalo proučavanje ponuđenih sadržaja. Vidjele smo puno zanimljivih knjiga, izdavača i nakladnika. U tom mnoštvu nam nije bilo nimalo lako odabrati knjige koje će nam biti kupljene za nagradu! Najviše su nam se svidjela izdanja nakladničke kuće Algoritam. Sve je bilo zanimljivo, a nama su se najviše svidjele knjige „Deklaracija“ i „Bez kočnice“ koje smo odabrale zato što govore o djevojčicama kao što smo mi. Nakon našeg odabira nagrada, sastali smo se na dogovorenom mjestu i svi smo zajedno krenuli u kongresnu dvoranu u kojoj se održavao prigodni program uoči izvlačenja dobitnika kviza. Tamo smo odgledali predstavu „Pinokio“ koja je bila smiješna i zabavna, a nakon toga je uslijedio najuzbudljiviji dio dana – izvlačenje dobitnika nagradnog kviza. Nažalost, niti jedna od nas nije izvučena, ali nismo bile previše tužne. Ipak, bitno je sudjelovati!

Nakon predstave svi zajedno smo se počastili i zabavili u McDonald's-u pa smo onda punih trbuha i bogati za jedno novo iskustvo krenuli prema našem dragom Začretju...

Ana Piljek i Željka Mihovilić, 7.c