Ovo je poveznica na internetsku stranicu školske knjižnice:

Web stranica knjižnice

Knjižničarka: Kristina Varžić, prof. filozofije i religijske kulture, dipl. bibliotekar

Tel:049/ 503 783

e-mail: knjiznica.zacretje@gmail.com

e-mail knjižničarke: kvarzic@gmail.com

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE :

PONEDJELJAK – PETAK: 7,30 – 13,30

Pauza: 10,00 – 10,30

RADNO VRIJEME JE PODLOŽNO PROMJENAMA O KOJIMA SE KORISNIKE PRAVOVREMENO OBAVJEŠTAVA INFORMACIJAMA NA VRATIMA KNJIŽNICE.

Poveznica na film o knjižnici:

DJECO, KNJIŽNICA JE SVAKODNEVNO OTVORENA ZA VAS, OSOBITO DA BORAVITE U NJOJ U VAŠE SLOBODNO VRIJEME ILI DOK ČEKATE AUTOBUSE!

Katalog (popis građe) naše knjižnice dostupan je i na internetu!

To znači da informacije o fond knjižnice (o postojanju knjiga u knjižnici) možete u svakom trenutku vidjeti i na internetu, kao i podatke o tome je li neka knjiga posuđena ili nije.

Katalog se nalazi na stranici

U pretraživač upišite prezime autora knjige ili naslov knjige koju tražite.

Ispod podataka o knjizi pisat će vam koliko traženih knjiga postoji u knjižnici i jesu li slobodne ili posuđene.

PODACI O KNJIŽNICI:

Prve podatke o povijesti školstva na ovome području iščitavamo iz Spomenice obće pučke škole: «…a 13. travnja 1838. bijaše prvi školski dan i upeljavanje djece u istu..». Od tada pa do današnjih dana u sklopu škole djeluje i knjižnica. O tome svjedoče naslovi  iz 19. stoljeća pohranjeni u školskoj knjižnici.

U današnjem prostoru knjižnica je smještena od 1974. godine, kada je izgrađena ova školska zgrada.

Knjižnično poslovanje se obavlja u programu MetelWin, a od 2011. godine u funkciji je OPAC – katalog knjižnice je dostupan i preko interneta (na gore navedenoj poveznici) što je rezultat  kontinuiranog uvođenja građe u računalo.

Knjižnica je pretplaćena na sedam časopisa koji se mogu čitati u njenim prostorima, osobito četiri dječja časopisa.

Učiteljski i učenički fond se kontinuirano, prema mogućnostima,  popunjava novim i aktualnim naslovima.

Od 2009. voditeljstvo knjižnice preuzima sadašnja knjižničarka.

U knjižnici se tijekom školske godine ostvaruju brojne aktivnosti. U suradnji s učiteljima razredne i predmetne nastave ostvaruju se odgojno-obrazovne aktivnosti: nastava u knjižnici, radionice, video-projekcije… U sklopu knjižnice djeluje i izvannastavna aktivnost Projektna grupa.

Vrlo je uspješna suradnja s Općinskom knjižnicom, posebno u organizaciji književnih susreta i brojnih aktivnosti tijekom Mjeseca knjige.

Školska knjižnica današnjice nije i ne smije biti mjesto na kojem se samo posuđuju knjige, ona je sastavni dio odgojno-obrazovnog procesa. Sva razredna odjeljenja prolaze organiziranu nastavu knjižnično-informacijske pismenosti i medijske kulture. Knjižničarka također sudjeluje u organizaciji i provođenju projekata i aktivnosti vezanih uz kulturno i javno djelovanje škole.

Uvođenje učenika u svijet knjige i čitanja, razvoj informacijske pismenosti i poticanje učenika na samostalan istraživački rad samo su neke od zadaća školske knjižnice.

Knjižnica je do 20015. godine funkcionirala u malom prostoru s neadekvatnim namještajem. U šk. god. 2015./2016. je proširen i uređen prostor knjižnice, nabavljene su nove police za knjige, a kasnije i nove stolice te pametna ploča s pripadajućim laptopom i projektorom. Time je učinjen veliki napredak u poslovanju knjižnice koja postaje medijsko središte škole namijenjeno potrebama učenika i učitelja.

Prema podacima iz ove godine, fond knjižnice se sastoji od 5148 knjiga učeničkog fonda, 582 knjige nastavničkog fonda i 541 knjige iz referentne zbirke.

Popisi lektire u razrednoj nastavi nastavi:

Popisi lektire u predmetnoj nastavi: